Ανακοίνωση σχετικά με τη δεύτερη ξένη γλώσσα.

Απρ 201725

Η επιλογή της δεύτερης ξένης Γλώσσας που γίνεται στην Ε΄ τάξη του Δημοτικού ισχύει έως και την Γ΄ τάξη του Γυμνασίου. Με φροντίδα των Διευθυντών/ντριών των Δημοτικών Σχολείων ενημερώνεται για τη δεύτερη ξένη Γλώσσα των μαθητών το Γυμνάσιο.
Κατ’ εξαίρεση, οι γονείς/κηδεμόνες μαθητών/τριών που έχουν λόγους να αλλάξουν στην Α΄ Γυμνασίου την επιλογή δεύτερης ξένης Γλώσσας δύνανται να υποβάλουν σχετική αιτιολογημένη γραπτή αίτηση έως τη 10η Ιουνίου στον Διευθυντή του Δημοτικού Σχολείου. Η αίτηση επισυνάπτεται με τον τίτλο σπουδών και το Γυμνάσιο εγγραφής δύναται κατά περίπτωση να ικανοποιήσει ή όχι το αίτημα.
Παρακαλούμε λοιπόν αν υπάρχει θέμα αλλαγής δεύτερης ξένης Γλώσσας για το Γυμνάσιο, να μας προσκομίσετε αιτιολογημένη γραπτή αίτηση το αργότερο έως τη 10η Ιουνίου.
το σάιτ μου 1

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ανακοίνωση σχετικά με τη δεύτερη ξένη γλώσσα.

Τα σχόλια είναι κλειστά.