Εγγραφές στην Α΄ τάξη για το σχολικό έτος 2023-24

Τη σχολική χρονιά 2023-2024 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2017 έως και 31-12-2017

Οι εγγραφές θα πραγματοποιηθούν από 1 Μαρτίου έως 20 Μαρτίου 2023.

Ώρες υποβολής των αιτήσεων στο 18ο Δ.Σ Καλαμάτας:
9:00 π.μ-13:00 μ.μ.

Απαιτούμενα δικαιολογητικά:

1. Αίτηση εγγραφής

2. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.) ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

3. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.    (ΔΕΗ, ΔΕΥΑΚ, Cosmote, ενοικιαστήριο, Ε1 ή άλλο).

4. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου (χορηγείται από το νηπιαγωγείο φοίτησης).

5. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) υποβάλλεται συμπληρωμένο από την ημερομηνία εγγραφής μέχρι τέλους Σεπτεμβρίου.

6. Προαιρετικά: Αίτηση εγγραφής στο Ολοήμερο και στην Πρωινή ζώνη.

Παρακαλούμε, για την εγγραφή του παιδιού σας στην Α΄ τάξη, θα πρέπει να προσέρχεστε στο σχολείο με συμπληρωμένα, αν είναι δυνατόν, τα στοιχεία στα 3 έντυπα που θα υποβάλλετε.

Μπορείτε να εκτυπώσετε τα απαραίτητα, προς συμπλήρωση, έγγραφα από τους παρακάτω συνδέσμους. Σε περίπτωση που δεν μπορείτε να τα εκτυπώσετε οι ίδιοι, θα βρείτε τα έντυπα αυτά και στο σχολείο.

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 27210 26170

Ο αναπληρωτής Διευθυντής του σχολείου

Γιαμπουλάκης Βασίλειος

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.