Διεθνής εκπαιδευτική καμπάνια της Twinkl για την κλιματική αλλαγή – COP26

Με αφορμή την Παγκόσμια Συνδιάσκεψη των Ηνωμένων Εθνών για την Κλιματική Αλλαγή – COP26, ο εκπαιδευτικός εκδοτικός οίκος της Twinkl προσκάλεσε τα σχολεία της Δ/νσης Π.Ε.  Δυτικής Θεσσαλονίκης στην διεθνή καμπάνια  Draw Upon Earth – Ζωγραφίζοντας για τη Γη.

Το σχολείο μας συμμετέχει στη  διεθνή εκπαιδευτική καμπάνια της Twinkl για την κλιματική αλλαγή – COP και στα πλαίσια της δράσης αυτής, τα παιδιά ενημερώνονται  για τη σημασία της συνόδου COP26 που διεξάγεται αυτές τις ημέρες στην Γλασκώβη (31/10-12/11), καθώς οι αποφάσεις που θα ληφθούν σε αυτή τη διάσκεψη θα είναι καθοριστικές για το μέλλον του πλανήτη.

Ζωγράφισαν τη γη όπως τη φαντάζονται ότι θα είναι μετά από 50 χρόνια αν οι άνθρωποι δεν ευαισθητοποιηθούν, καθώς και τη γη όπως θα ήθελαν να είναι.