Γιορτή 28ης Οκτωβρίου από τα παιδιά της Γ΄ και της Δ΄ τάξης

Την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε η γιορτή της 28ης Οκτωβρίου στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας.

Αρχικά ο διευθυντής του σχολείου μας κ. Κυριάκος Πέτσος παρέδωσε τη σημαία στους δύο σημαιοφόρους, τη Ζωή Περχανίδου σημαιοφόρος της πρώτης περιόδου, και τον Λουκά Βογιατζή σημαιοφόρος της δεύτερης περιόδου, καθώς και στους παραστάτες.

3

Στη συνέχεια ο διευθυντής μίλησε για τη σημασία της γιορτής και την ανάγκη να επικρατήσει σύνεση και ειρήνη σε όλο τον κόσμο.

Έπειτα ακολούθησε το χρονικό και ποιήματα από τους μαθητές και τις μαθήτριες της Γ΄ και της Δ΄ τάξης. Τη γιορτή πλαισίωσε η χορωδία που αποτελούνταν από τους μαθητές και τις μαθήτριες της Στ΄ τάξης με τη συνοδεία της μουσικού μας κ. Νατάσας Ρουβολή.

2

Η γιορτή ολοκληρώθηκε με τον εθνικό ύμνο που έψαλαν μαθητές, μαθήτριες, γονείς και εκπαιδευτικοί μέσα σε πνεύμα συγκίνησης.

1

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν σε αυτή την όμορφη γιορτή καθώς και στους εκπαιδευτικούς κ. Ελισάβετ Χατζηδαμιανού, δασκάλα της Γ΄ τάξης, Αναστασία Αλεξίου, δασκάλα της Δ΄ τάξης και Νατάσα Ρουβολή, μουσικός.