Σχεδιασμός και δημιουργία επιδαπέδιων παιχνιδιών

Με στόχο τη βελτίωση του σχολικού κλίματος , την αισθητική αναβάθμιση του σχολείου μας και την παροχή περισσότερων ευκαιριών στους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολικού μας συγκροτήματος για ψυχαγωγία και φυσική άσκηση σε πλαίσια που θα προάγουν το ομαδικό πνεύμα, τη συνεργασία και την ευγενή άμιλλα αρχίσαμε τον σχεδιασμό και τη δημιουργία επιδαπέδιων παιχνιδιών στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας.

Συντονιστές της δράσης είναι οι εκπαιδευτικοί Φυσικής Αγωγής, Ξενιδάκη Δωροθέα,  Παπασάβογλου Σωκράτης καθώς και η εικαστικός του σχολείου μας, Αερανοπούλου Ευδοξία.

O Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων εν ώρα δράσης.

Η δράση υλοποιείται με τη συνεργασία των Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων και των μαθητών/τριών και των δύο σχολείων του σχολικού συγκροτήματος.