Διάκριση στον Διαγωνισμό του “Bravo Schools”

Το σχολείο μας συμμετείχε στον  Πανελλήνιο Σχολικό Διαγωνισμό “Bravo  Schools” για την Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση  έλαβε έπαινο συμμετοχής και διάκριση  στην κατηγορία «Σχέδια Μαθήματος» στον Στόχο 11 με τη συμμετοχή του με τίτλο «Η σημασία της αειφορικής διαχείρισης του νερού μέσα από το παραμύθι  Λειψυδρία στη Νεροχώρα».

Στον διαγωνισμό συμμετείχαν 294 σχολεία με 738 σχολικές προσεγγίσεις για τη δημιουργία ενός καλύτερου κόσμου χωρίς φτώχεια, πείνα και ανισότητες, με αξιοπρεπή εργασία και καλή εκπαίδευση. Ενός κόσμου ειρηνικού χωρίς την απειλή της κλιματικής αλλαγής, που μέσα από τις αρχές της βιώσιμης ανάπτυξης, θα μεριμνά για τις ανάγκες όχι μόνο της σημερινής γενιάς, αλλά και των μελλοντικών γενεών.

Συγχαρητήρια στην εκπαιδευτικό Αγγίδου Χρυσή και στους/στις μαθητές/ήτριες της Δ2 τάξης του σχολείου μας.