Christmas Online Party

Tη Δευτέρα 11/12/2017 οι μαθητές της Στ2 τάξης του σχολείου μας συμμετείχαν στο Christmas Online Party που διοργανώθηκε από το etwinning Group Creative Classroom. Σ΄αυτό το πάρτι συμμετείχαν πολλά ευρωπαϊκά σχολεία οι μαθητές των οποίων τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια του τόπου τους και ευχήθηκαν στη γλώσσα τους χαρούμενα Χριστούγεννα και καλή χρονιά.

Οι μαθητές μας μετά το πάρτι δήλωσαν:

“Χάρηκα πολύ που μπόρεσα να συναντήσω έστω και διαδικτυακά παιδιά άλλων χωρών, Αγχώθηκα λίγο, αλλά όλα πήγαν καλά”.

“Η εμπειρία αυτή ήταν πολύ ευχάριστη. Μου άρεσε που τραγουδήσαμε τραγούδια της δικιάς μας γλώσσας σε παιδιά από διαφορετική χώρα και που ακούσαμε τραγούδια από άλλες χώρες. Μου άρεσε πολύ αυτό που ζήσαμε και ελπίζω να το ξανακάνουμε στο μέλλον”.

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί για τη συμμετοχή:

κα Αγγίδου Χρυσή, υπεύθυνη της Στ1 τάξης

κα Ρουβολή Αναστασία, η μουσικός του σχολείου μας