Εορτασμός 28ης Οκτωβρίου – October 28 Celebration

Οκτ 202324

Η γιορτή της 28ης Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου. Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο σχολείο στις 8.15 π.μ. Στο προαύλιο θα  ανακοινωθούν οι σημαιοφόροι και οι παραστάτες για το τρέχον σχολικό έτος (2023-2024) και στη συνέχεια θα γιορτάσουν την εθνική επέτειο στις τάξεις τους.
Οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν στις 9.40π.μ. συνοδεία των γονέων.
Το ολοήμερο πρόγραμμα δε θα λειτουργήσει.

The October 28 celebration will take place on Friday, October 27. Students will arrive at school at 8.15 am. In the school yard, the flag bearers and marchers for the current school year (2023-2024) will be announced and then they will celebrate the national anniversary in their classrooms. Students will leave at 9.40am. accompanied by parents. The all-day program will not work

σημαια

24/5: Ευρωπαϊκή Ημέρα Πάρκων
    Η Ευρωπαϊκή Ημέρα Πάρκων διοργανώνεται από την Europarc, την Ομοσπονδία των Εθνικών Δρυμών και Πάρκων της Ευρώπης, ενώ η 24η Μαΐου γιορτάζεται ως Ευρωπαϊκή Ημέρα Πάρκων και Εθνικών Δρυμών.

24/5: Ευρωπαϊκή Ημέρα Πάρκων