Αρχική » Χωρίς κατηγορία » •“Μια μικρή καθημερινή πράξη σεβασμού προς το Περιβάλλον”

“Μια μικρή καθημερινή πράξη σεβασμού προς το Περιβάλλον”
Καθαριότητα και ομορφιά στο πάρκο Άγνωστου Στρατιώτη Δράμας από το 17ο Νηπιαγωγείο και το 6ο Δημοτικό Σχολείο Δράμας σε συνεργασία με τον Δήμο .
Μια δημιουργική συνεργασία του 17ου Νηπιαγωγείου Δράμας με το 6ο Δημοτικό Σχολείο Δράμας και τον Δήμο Δράμας στο Πάρκο Άγνωστου Στρατιώτη . Μαθητές και νήπια έγιναν «μικροί εθελοντές» και υιοθέτησαν το πάρκο . Τα νήπια καθάρισαν στα πλαίσια της δράσης “Cleaning Campaign” του Προγράμματος Σύμπραξης Σχολείων Erasmus+ “Let it Grow!” και οι μαθητές χρωμάτισαν και στόλισαν παγκάκια στα πλαίσια δράσεων για την αυτοαξιολόγηση εκπαιδευτικής μονάδας. Μέσα από αυτή τη διαδικασία τα παιδιά αποκτούν οικολογική συνείδηση και συνειδητοποιούν ότι ο πλανήτης μας αξίζει μόνο αγάπη και φροντίδα από εμάς.
pizap7 281441942 5067581099994072 1694860056320682961 n