Αναστολή Λειτουργίας Σχολικών Μονάδων Λόγω Καιρικών Συνθηκών

και ιανυσματικό εικονί ιο θερμομέτρων γραπτή χαμη ή 92782956

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ     Γραφείο Αντιπεριφερειάρχη

Λαμία, 23 Ιανουαρίου 2021.   Ανακοίνωση για αναστολή λειτουργίας σχολικών μονάδων

Ο Αντιπεριφερειάρχης Φθιώτιδας Αθανάσιος Καρακάντζας με στόχο την πρόληψη ατυχημάτων και την ασφάλεια των μαθητών λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών που αναμένονται αύριο και μεθαύριο Δευτέρα και Τρίτη  (χιονοπτώσεις, παγετός) αποφασίζει στο κλείσιμο των σχολείων πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης σε όλους τους Δήμους της Περιφερειακής Ενότητας Φθιώτιδας

ΑΓΑΠΗΤΟΙ  ΓΟΝΕΙΣ & ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Σύμφωνα με την παραπάνω ανακοίνωση του Αντιπεριφερειάρχη  Φθ/δας τη  Δευτέρα & Τρίτη τα σχολεία θα κλείσουν λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών. Τα μαθήματα θα γίνονται εξ αποστάσεως με τηλεκπαίδευση μέσω της ψηφιακής πλατφόρμας WEBEX στην οποία οι μαθητές οφείλουν να συνδεθούν, (με τη βοήθεια των γονέων τους αν χρειαστεί και τους κωδικούς τους στο Π.Σ.Δ.- Πανελ. Σχολικό Δίκτυο sch.gr). Η  έναρξη των μαθημάτων θα γίνει το πρωί αντί του μεσημεριού ακολουθώντας το παρακάτω πρόγραμμα τηλεκπαίδευσης.         ΠΡΟΣΟΧΗ: Η τηλεκπαίδευση αφορά τις πέντε πρώτες ώρες που έχουν οι μαθητές στο ημερήσιο ωρολόγιο πρόγραμμά τους (Δευτέρα & Τρίτη).

ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΑΡΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

ΩΡΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ