Ε΄ τάξη – Μίλα Τώρα

mila-twra-ekso

«Το Χαμόγελο του Παιδιού» εν όψει της 6ης Μαρτίου Σχολικής Ημέρας Ενάντια στην Ενδοσχολική Βία και Εκφοβισμό πραγματοποιήσει για 8η συνεχή χρονιά μια σειρά δράσεων για την ευαισθητοποίηση του κοινού. Η σημαντικότερη δράση είναι η ίδια η φωνή των παιδιών και τα μηνύματα τους ενάντια σε αυτό το φαινόμενο. Κάθε χρόνο λοιπόν καλεί μαθητές και εκπαιδευτικούς να ενημερώσουν με τις δράσεις τους την Πανελλαδική ενέργεια του YouSmile ενάντια στην ενδοσχολική βία «ΜΙΛΑ ΤΩΡΑ».

Λήψη αρχείου

Η συμμετοχή μας έχει ήδη προστεθεί σε αυτές του συνόλου των σχολείων που έχουν στείλει πανελλαδικά. Επειδή οι συμμετοχές είναι πολλές, οι δράσεις των μαθητών ενημερώνονται σταδιακά και μπορείτε να τις δείτε στον παρακάτω σύνδεσμο.

ΜΙΛΑ ΤΩΡΑ