Αποκριάτικη εκδήλωση στο σχολείο μας!!!

unnamed

Αγαπητοί γονείς & κηδεμόνες στo πλαίσιο των Πολιτιστικών Εκδηλώσεων του σχολείου μας, ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων  διοργανώνει αποκριάτικη γιορτή την Παρασκευή 28 Φεβρουαρίου 2020 στο χώρο του σχολείου. Το αποκριάτικο πάρτι θα ξεκινήσει περίπου στις 11:00 π.μ. και θα τελειώσει με τη λήξη  των μαθημάτων,  δηλ. 13:15 το μεσημέρι. Το σχολικό ωράριο δεν θα αλλάξει και το Ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά. Στην αποκριάτικη γιορτή θα προσφερθεί στους μαθητές φαγητό και αναψυκτικά. Θα δοθoύν  λαχνοί  και θα κληρωθούν δώρα. Όσοι μαθητές επιθυμούν, μπορούν να ντυθούν με αποκριάτικες στολές. Ο χαρτοπόλεμος, τα δυναμιτάκια, τα σκορδάκια και οι αφροί απαγορεύονται. Επιτρέπονται να φέρουν οι μαθητές μόνο σερπαντίνες. Οι μαθητές θα διασκεδάσουν με το γαϊτανάκι και θα χορέψουν παραδοσιακούς και αποκριάτικους χορούς.

O Δ/ντής, το Διδακτικό Προσωπικό του σχολείου και ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων εύχονται σε όλους καλές Απόκριες και καλή Σαρακοστή.