17ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΥΟΣΜΟΥ

Καλώς ήλθατε στο blog του 17ου Δημοτικού Σχολείου Ευόσμου

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΦΟΙΤΗΣΗΣ, Β ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ

Ιούν 202019

Αγαπητοί γονείς, τα παιδιά θα εγγραφούν στα Γυμνάσια στις 26-6-2020.

Θα ενημερωθείτε με μήνυμα για το Γυμνάσιο φοίτησης.

Η κατανομή πραγματοποιήθηκε με αποφάσεις των Διευθύνσεων Δευτεροβάθμιας και Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης.

Για το 3ο Γυμνάσιο Ευόσμου:

1. Όσοι γονείς επιθυμούν τα παιδιά τους να αλλάξουν τη 2η ξένη γλώσσα (από γερμανικά σε γαλλικά) να υποβάλλουν αιτιολογημένη γραπτή αίτηση στο σχολείο έως την Πέμπτη, 25-6-2020.
  2. Όσοι γονείς επιθυμούν τα παιδιά τους να διδαχθούν την ιταλική ως 2η ξένη γλώσσα να υποβάλλουν γραπτή δήλωση έως την Πέμπτη, 25-6-2020.

Για το 5ο Γυμνάσιο Σταυρούπολης:

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ 3ΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΕΥΟΣΜΟΥ:

Αγαπητοί Διευθυντές

Σας ενημερώνω ότι την Πέμπτη 25 Ιουνίου και ώρα 6:00 μ.μ. θα πραγματοποιήσουμε εξ αποστάσεως δια ζώσης εσπερίδα προς τους μαθητές της ΣΤ τάξης των σχολείων σας και τους κηδεμόνες τους, με θέμα την: «Ομαλή μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο». Σας επισυνάπτουμε οδηγίες σύνδεσης. Παρακαλούμε να ενημερώσετε τους ενδιαφερόμενους. Ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

Με εκτίμηση, Η Διευθύντρια του 3ου Γυμνασίου Ευόσμου Τσιόνκη Μάγδα

ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ