17ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΥΟΣΜΟΥ

Καλώς ήλθατε στο blog του 17ου Δημοτικού Σχολείου Ευόσμου

ΛΗΞΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2018-19

Ιούν 201918

Με την λήξη της σχολικής χρονιάς 2018-19 πραγματοποιήθηκαν οι παρακάτω δράσεις:

Στις 7-6-2019, Παρασκευή, στις 19.00΄, πραγματοποιήθηκε εκδήλωση στην αυλή του σχολείου για τους/τις μαθητές-τριες της Στ τάξης. Έλαβαν μέρος και μαθητές-τριες των τάξεων Γ, Δ, Ε  και νήπια από το 32ο Νηπιαγωγείο Ευόσμου. Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά και συγχαρητήρια στην κ. Λιάσκου, στον κ. Μπάση, στον κ. Καλέμη, στον κ. Τσιτηρίδη και σε όλους τους εκπαιδευτικούς που βοήθησαν με οποιοδήποτε τρόπο. Μετά τα παιδιά η εκδήλωση συνεχίστηκε με ζωντανή μουσική με τη φροντίδα του Συλλόγου Γονέων. Την εκδήλωση παρακολούθησαν πολλοί γονείς και ήταν εξαιρετική. Ευχαριστούμε το Σύλλογο Γονέων για την συνεργασία.

Στις 10-6-2019, Δευτέρα, όλοι οι μαθητέςρ-ιες του σχολείου επισκέφτηκαν το Κτήμα Χαϊδευτού στο Καβαλάρι. Οι μαθητές-τριες των τάξεων Α, Β συνοδεύονταν από τους γονείς.

Στις 13-6-2019, Πέμπτη, στις 18.30΄πραγματοποιήθηκε εκδήλωση για τους/τις μαθητές-τριες της Α τάξης στην αίθουσα της Α τάξης την όποια παρακολούθησαν όλοι οι γονείς των παιδιών. Συγχαρητήρια στην κ Νασούφη.

Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ ΣΑΣ ΕΥΧΕΤΑΙ

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!!