ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

«  ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ  »

Σας γνωρίζουμε ότι, οι αιτήσεις εγγραφών στα δημοτικά σχολεία για το σχολικό έτος 2024-2025 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024.

Επισημαίνεται ότι τη σχολική χρονιά 2024-2025 στην Α΄ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2018 έως και 31-12-2018.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

α. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας

β. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού  ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών.

γ. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή

δ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας.

ε. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.

Oι εγγραφές θα γίνονται από 10.00΄ έως 12.00΄π.μ. και για την καλύτερη εξυπηρέτηση των ενδιαφερομένων προτείνεται η τηλεφωνική επικοινωνία (2221092322) για το κλείσιμο ραντεβού.

ΚΑΡΑΤΣΟΛΙΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2023-2024

Μήνυμα Επάρχου Άνδρου για τη νέα σχολική χρονιά 2022-23 - Ο Περίγυρος της Κινηματογραφικής Λέσχης Άνδρου

Αγαπητοί γονείς, ο Αγιασμός για το νέο σχολικό έτος θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11/9 και ώρα 09:00 στον αύλειο χώρο του σχολείου. Οι μαθητές θα προσέλθουν στις 08:45 χωρίς τσάντες, θα ενημερωθούν για το Πρόγραμμα των επόμενων ημερών και τη διανομή των βιβλίων και θα αποχωρήσουν μετά το πέρας του Αγιασμού. Εύχομαι Καλή Χρονιά και καλή συνεργασία!

ΚΑΡΑΤΣΟΛΙΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2023-2024

Ετήσια Έκθεση εσωτερικής αξιολόγησης σχ. έτους 2022 – 2023

Λήψη αρχείου

Κατηγορίες: Εσωτερική αξιολόγηση | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ετήσια Έκθεση εσωτερικής αξιολόγησης σχ. έτους 2022 – 2023

Δράσεις eTwinning

Περιβαλλοντική Δράση – eTwinning

Οι μαθητές-τριες των τάξεων Δ’, Ε’ και ΣΤ’ πήραν μέρος σε περιβαλλοντική δράση καθαρισμού παραλίας στα πλαίσια του ευρωπαϊκού προγράμματος eTwinning με γενικό τίτλο ‘I am Eco, and you?’. Συγκεκριμένα, οι μαθητές-τριες επισκέφθηκαν την κοντινή παραλία της Νέας Αρτάκης και αφού προμηθεύτηκαν γάντια μιας χρήσεως και σακούλες σκουπιδιών, καθάρισαν ένα κομμάτι της ακτογραμμής απόστασης περίπου ενός χιλιομέτρου. Τους αξίζει ένα μεγάλο μπράβο που με τόση λεπτομέρεια και ενθουσιασμό έφεραν εις πέρας μια κουραστική εργασία.

Ευχαριστούμε θερμά τον Δήμο Χαλκιδέων που ανταποκρίθηκε άμεσα στις ανάγκες μας και μας προμήθευσαν με τα απαραίτητα υλικά για τον καθαρισμό.

Παρακάτω, μπορείτε να δείτε υλικό από την δράση.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δράσεις eTwinning

Ερωτηματολόγιο e twinning

Κατηγορίες: Ευρωπαϊκά Προγράμματα e-twinning | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ερωτηματολόγιο e twinning

Πρόγραμμα e twinning

Στα πλαίσια του προγράμματος e twinning ” Iam an Eco, and you” που υλοποιείται στο σχολείο μας , από την εκπαιδευτικό των Αγγλικών κ. Ζιγκρικά Βικτωρία, οι μαθητές/τριες των Γ΄, Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων, επισκέφθηκαν την Στενή, την Τρίτη 9 Μαίου 2023.

1683631882058 1 1683631882039 1

Κατηγορίες: e-twinning, Ευρωπαϊκά Προγράμματα e-twinning | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρόγραμμα e twinning

Η Πυροσβεστική ………..στο σχολείο μας!!!

Την Δευτέρα 9 Μαίου  2023, επισκέφθηκαν το σχολείο μας  Αξιωματικοί της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας για ενημέρωση των μαθητών/τριων και του εκπαιδευτικού προσωπικού, σε θέματα πυρκαγιάς και πυρασφάλειας. Ευχαριστούμε πολύ την Πυροσβεστική που ανταποκρίθηκε στο αίτημά μας και για την όμορφη και βιωματική παρουσίαση!!

Κατηγορίες: Δράσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η Πυροσβεστική ………..στο σχολείο μας!!!