Συμμέτοχή του σχολείου μας στον διαγωνισμό ΄΄Bravo Schools΄΄

Για άλλη μια χρονιά το σχολείο μας  συμμετέχει στον Πανελλήνιο Εκπαιδευτικό Διαγωνισμό ΄΄Bravo schools΄΄  για τους 17 παγκόσμιους στόχους που διοργανώνει ο Εκπαιδευτικός Οργανισμός για την Βιώσιμη Ανάπτυξη  QualityNetFoundation.

Οι μαθητές μας ως ενεργοί πολίτες μιας κοινωνίας που συνεχώς αλλάζει και εξελίσσετε κατέθεσαν τις δικές τους απόψεις μέσα από ποικίλες δράσεις για το πως θα ήθελαν να είναι ένας καλύτερος κόσμος.

Το σχολείο μας συμμετέχει με έξι (6) δράσεις τις οποίες μπορείτε να τις δείτε και να τις ψηφίσετε στον παρακάτω σύνδεσμο:

Οι δράσεις πραγματοποιήθηκαν στην ώρα της Φυσικής Αγωγής δια ζώσης, όταν τα σχολεία ήταν ανοιχτά και εξ αποστάσεως μέσω των πλατφόρμων Webex και  e-me κατά την περίοδο της καραντίνας.

1. »Η Μασκούλα μάχεται κατά του Κορονο’ι’ού.»
  2. »Ζωγραφίζω τα συναισθήματά μου.» τμήμα Β1
  3. »Let’s move- Η Κίνηση δίνει Ζωή.» τμήματα Γ1, Ε1, Ε2, Στ1.
  4. »Το αστεράκι της Ευχής» από τις μαθήτριες του τμ. Δ1
  5. » Όλοι Ίσοι…Όλοι  Διαφορετικοί.»
  6. »Λέμε όχι στον Σχολικό και Ηλεκτρονικό Εκφοβισμό.»