αγώνες ανώμαλου δρόμου

Mέσα από τη συμμετοχή του μαθητή,  σε αθλητικές δραστηριότητες, επιτυγχάνεται η κοινωνικοποίηση αυτού και η ηθική αγωγή. Παρατηρείται ανάπτυξη στο συναισθηματικό του τομέα και καλλιεργούνται κοινωνικοί στόχοι, όπως: ανάπτυξη κοινωνικών και ψυχικών αρετών, δηλαδή, συνεργασία, ομαδικό πνεύμα, αυτοπειθαρχία, θέληση , υπομονή, θετική αυτοαντίληψη, ευγενής άμιλλα, κ.ά.                                        Μαθητές του σχολείου μας έλαβαν μέρος και διακρίθηκαν σε αθλητική διοργάνωση Περιφερειακού Πρωταθλήματος ανώμαλου δρόμου της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δυτικής Ελλάδας, που διοργανώθηκε στο Δημοτικό Πάρκο Αγρινίου στις 20/1/2013.  Οι μαθητές που αγωνίστηκαν είναι: Άκυρος Διονύσιος, Σταθοχριστόπουλος Δημήτριος, Τσούμαρης Γεώργιος, Μακράκης Νικόλας, Ζήσης Γεώργιος, Ζήσης Πέτρος, Τσαβαλιά Ελένη, Χαβέλα Βασιλική. Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και να δίνουν πάντα στη ζωή τους ωραίους αγώνες.