Παιδική χορωδία CANTO A TEMPO

Απρ 201626

CANTO A TEMPO

Η Παιδική Χορωδία Canto A Tempo ξεκίνησε να τραγουδά το Νοέμβριο του 2013 κι έκτοτε εμφανίζεται σε εκδηλώσεις και πολιτιστικούς χώρους της Νάουσας Ημαθίας κι ευρύτερα.

Η πρόταση να δημιουργηθεί μια νέα παιδική χορωδιακή ομάδα με σύγχρονο ρεπερτόριο και κίνηση κέρδισε το ενδιαφέρον παιδιών και γονέων και η ίδρυσή της έφερε ένα πλήθος 90 και πλέον παιδιών κοντά στη μουσική και τη χορωδιακή εκπαίδευση.

Ανάμεσα στις εμφανίσεις της: εκδήλωση Α’ Εμφάνισης στο κοινό τον Μάιο 2014, εκδήλωση-αφιέρωμα του Δημ.Ωδείου Νάουσας στο Μ. Χατζιδάκι, εκδήλωση Χριστουγέννων των Φίλων Καρναβαλιού Νάουσας, Χριστουγεννιάτικη Γιορτή Δημ. Ωδείου Νάουσας, Εκδήλωση του Δημ.Ωδείου Νάουσας με Μουσικές του Κόσμου, κα, αλλά και η συμμετοχή της στο 2ο Φεστιβάλ Παιδικών Χορωδιών του Δ.Διονύσου στην Αθήνα το Φεβρουάριο του 2015, συμμετοχή στις χριστ.εκδηλώσεις 2015 στα Γιαννιτσά, καλεσμένη στις εκδηλώσεις Το Δείπνο της Άνοιξης στη Θεσ/νίκη.

Με τη στήριξη των γονιών και την αγάπη των παιδιών και των υπευθύνων της, η Χορωδία Canto A Tempo συνεχίζει τις εμφανίσεις της, εξελίσσοντας τις μουσικές της απαιτήσεις και διευρύνοντας το ρεπερτόριό της.

Μαζί της στο πιάνο η κα Μαρία Πέτκου και στη διεύθυνση η Δήμητρα Μητρέντση.

από κάτω από: Σημειώματα παρουσίασης χορωδιών, ΧΟΡΩΔΙΑ "CANTO A TEMPO"| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παιδική χορωδία CANTO A TEMPO