Αποχαιρετώντας τη σχολική χρονιά

Τετάρτη βράδυ αποχαιρετήσαμε τη φετινή σχολική χρονιά με δυο υπέροχα θεατρικά από τους μαθητές μας

Οι μαθητές των Α΄και Β΄τάξεων παρουσίασαν μια μουσικοχορευτική θεατρική παράσταση με θέμα το καλοκαίρι που φέτος άργησε λιγάκι να έρθει. Τα σκηνικά επιμελήθηκε η κα Ευγενία Βαμβακά και τον γενικό συντονισμό είχε η δασκάλα μας κα Ξένια Παπαδοπούλου

Οι μαθητές ενθουσίασαν με το κέφι αλλά και τις χορευτικές ικανότητές τους.

Οι μαθητές των υπόλοιπων τάξεων με συντονίστρια την κα Χρύσα  Σάπικα και την υποστήριξη της Θεατρολόγου μας κας Κατερίνας Παρθενίου, παρουσίασαν μια σατυρική απόδοση της Οδύσσειας και το κέφι κράτησε ως αργά.

Η βραδιά είχε κ άλλες εκπλήξεις. Το καθιερωμένο πλέον παγωτό χωνάκι κερασμένο από το Σύλλογο γονέων και κηδεμόνων μαζί με εδέσματα και αναμνηστικά δωράκια για όλους τους μαθητές μας. Τους ευχαριστούμε, όπως επίσης ευχαριστούμε και τον κο Κώστα Παπαβασιλόπουλο που πρόσφερε  δωρεάν τα ηχητικά.

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ!