Ένα διαφορετικό Πάσχα

Ένα διαφορετικό Πάσχα καλούμαστε να βιώσουμε φέτος. Η απειλή του Covid-19 μας αναγκάζει να περιοριστούμε στις κατοικίες μας και αυτή τη φορά δε θα μπορέσουμε να χαρούμε πολλά από τα όμορφα έθιμα της ελληνικής Πασχαλιάς.

Παρόλ΄ αυτά όμως μπορούμε να βάψουμε τα κόκκινα αυγά, να φτιάξουμε τα κουλουράκια και τα τσουρέκια της Λαμπρής, να ψήσουμε το αρνάκι μας στην ηλεκτρική κουζίνα. Οφείλουμε να κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε για τους δικούς μας ανθρώπους, αλλά και για κάθε ένα από τους συνανθρώπους μας. Με την ευχή λοιπόν, μαζί με την Ανάσταση του Κυρίου μας, να έρθει και η νίκη ενάντια σε αυτήν την υγειονομική απειλή, ο Σύλλογος διδασκόντων και η Δ/ντρια του σχολείου μας, ευχόμαστε σε όλους τους μαθητές μας και τις οικογένειές τους , να περάσουν αυτές τις Άγιες μέρες, όσο το δυνατόν καλύτερα γίνεται. Ευχόμαστε ακόμα καλή αντάμωση με τα αγαπημένα μας μαθητούδια στις αίθουσες του σχολείου μας, σύντομα .