Έπαινοι

Στο πλαίσιο των δράσεων διάχυσης του εμβληματικού Προγράμματος «Καλαμάτα 1821: Δρόμοι Ελευθερίας» και του Διαγωνισμού Ζωγραφικής με θέμα «Καλαμάτα 1821 – Ήρωες του Χθες και του Σήμερα» χθες 19 Μαρτίου δόθηκαν οι Έπαινοι Διάκρισης καθώς και τα αντίστοιχα βραβεία των μαθητών που διακρίθηκαν   στο Πνευματικό Κέντρο Καλαμάτας κατά τα εγκαίνια της Έκθεσης των έργων ζωγραφικής του Διαγωνισμού.
Η έκθεση θα παραμείνει διαθέσιμη στο Πνευματικό κέντρο από 19 έως 31 Μαρτίου 2019. Το σχολείο μας πήρε 2 Έπαινους διακρίσεων
1ος έπαινος στο μαθητή της Δ΄τάξης, Θεόφιλο Γεωργόπουλο
2ος έπαινος στο μαθητή της Δ΄τάξης, Πέτρο Λιτσάι. Μπράβο στους μαθητές που διακρίθηκαν αλλά και σε όλους  τους υπόλοιπους που συμμετείχαν. O έπαινος συνοδεύεται από 5μηνη συνδρομή για δωρεάν μαθήματα στο Εικαστικό εργαστήρι του Δήμου Καλαμάτας.