ΛΙΛΙΠΟΥΤΕΙΟΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ

Χαρούμενες φωνούλες από τους λιλιπούτειους μαθητές του Νηπιαγωγείου της ΛΙΛΙΠΟΥΠΟΛΗΣ γέμισε σήμερα Παρασκευή 4 Μαϊου, το σχολείο μας. Μια δραστηριότητα που σχεδιάστηκε σε συνεργασία με τη διοίκηση των εκπαιδευτηρίων μας.

Στα πλαίσια της καλής συνεργασίας των σχολικών μονάδων της περιοχής μας και σε μια προσπάθεια για ομαλή μετάβαση των νηπίων στο Δημοτικό σχολείο είχαμε την ευχάριστη έκπληξη να μας επισκεφτούν τα νήπια του γειτονικού Ιδιωτικού Εκπαιδευτηρίου ¨ΛΙΛΙΠΟΥΠΟΛΗ”.

Τα νήπια και μελλοντικοί μαθητές μας, μας έφεραν δώρα αλλλά πήραν και από μας δώρα. Ξεναγήθηκαν στους χώρους του σχολείου μας. Μπήκαν στις τάξεις και παρακολούθησαν πως γίνεται το μάθημα. Συμμετείχαν και αυτά ενεργά. Παρακολούθησαν προβολή ταινίας στην αίθουσα πληροφορικής μας.

Στη συνέχεια βρέθηκα στην Βιβλιοθήκη μας όπου η Κα Ξένια τους διάβασε παραμύθι.

Η μέρα είχε και παιχνίδι και αγωνίσματα στην αυλή αλλά και κεράσματα.

Εύχομαστε σε όλους τους μαθητές μας καλή πρόοδο και περιμένουμε του μικρούς γείτονες που κατοικούν μόνιμα στην περιοχή του σχολείου μας , με το καλό μαθητές μας από το Σεπτέμβρη.