Χριστουγεννιάτικο Παζάρι

Για 2η συνεχή χρονιά τα συστεγαζόμενα νηπιαγωγεία (2ο, 5ο, 8ο & 16ο νηπιαγωγείο) οργανώνει το Χριστουγεννιάτικο Παζάρι τις ημέρες 19 εως 22 Δεκεμβρίου 2022 μεταξύ των ωρών 8:30πμ -16:00μ.μ

Η λογική του Χριστουγεννιάτικου Παζαριού αφορά την ιδέα οτι κάτι που σε κάποιον/α δεν είναι χρήσιμο ή απαραίτητο μπορεί να το φέρει στο παζάρι και να το πάρει κάποιος/α άλλος/η που ενδεχομένως να το χρειάζεται με πολύ μικρό κόστος.

Στο παζάρι μπορούμε να φέρουμε χριστουγεννιάτικα ή όχι διακοσμητικά, οικιακά σκεύη, παιχνίδια σε καλή κατάσταση, παιδικά βιβλία, κεριά, χειροποίητα σαπούνια, γλυκίσματα χριστουγεννιάτικα κ.τ.λ. Στο παζάρι δεν φέρνουμε ρουχισμό ή είδη υπόδησης.

Καλούμε όλους σας να στηρίξετε την δράση.

Τα έσοδα του παζαριού θα διατεθούν για την αγορά παιχνιδιών για την αυλή του σχολείου (όπως έγινε και την προηγούμενη σχολική χρονιά)

Καλό Μήνα να έχουμε και καλή επιτυχία στην συλλογική αυτή προσπάθεια των σχολείων!

Παζάρι 1 page 0001