Αγιασμός για την σχολική χρονιά 2020-2021

16ο Νηπιαγωγείο Χαλκίδας

Σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός του Νηπιαγωγείου μας θα γίνει τη        Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου και ώρα 11.10 π.μ., μετά τη λειτουργία του Αγιασμού στο  19ο Δημοτικό Σχολείο.

Λόγω των μέτρων προστασίας που πρέπει να ληφθούν και για να αποφευχθεί ο συνωστισμός, ο Αγιασμός θα γίνει στην αυλή  του σχολείου και ο κάθε μαθητής θα συνοδεύεται μόνο από έναν γονέα. Απαραίτητη η χρήση της προστατευτικής μάσκας από όλους μας και η τήρηση των αποστάσεων.

Η ενημέρωση των γονέων για τη λειτουργία του σχολείου θα γίνει όταν τελειώσει ο Αγιασμός ,χωρίς την παρουσία των παιδιών, στις 11:45 π.μ.

Το θέμα συζήτησης:

Η λειτουργία του Νηπιαγωγείου στις νέες συνθήκες – νέα μέτρα για την αποφυγή εξάπλωσης του covid-19

Παρακαλούμε:

• Να μην χρησιμοποιηθεί η παιδική χαρά του σχολείου
  • Να τηρηθούν οι αποστάσεις και γενικά τα μέτρα ασφάλειας σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ.

Καλή Σχολική Χρονιά!