Αγιασμός σχολικής χρονιάς 2021-2022

16ο Νηπιαγωγείο Χαλκίδας

Αγαπητοί γονείς, καλημέρα και καλή χρονιά!

Σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός του νηπιαγωγείου θα γίνει τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 8:40π.μ ,μετά τη λειτουργία του Αγιασμού στο 19ο Δημοτικό Σχολείο.

Λόγω των μέτρων προστασίας που πρέπει να ληφθούν και για να αποφευχθεί ο συνωστισμός, ο Αγιασμός θα γίνει στην αυλή του σχολείου και κάθε μαθητής θα συνοδεύεται μόνο από έναν γονέα.

Απαραίτητη η χρήση προστατευτικής μάσκας από όλους μας και η τήρηση των αποστάσεων.

Απαραίτητη είναι η διεξαγωγή self-test 24 ώρες πριν την είσοδο των παιδιών στο σχολικό χώρο καθώς και η δήλωση του αποτελέσματος στο σύστημα.(self-testing.gov.)

Η ενημέρωση των γονέων για τη λειτουργία του σχολείου θα γίνει όταν τελειώσει ο Αγιασμός, χωρίς την παρουσία των παιδιών, στις 9:30π.μ.

Το θέμα συζήτησης: <<Η λειτουργία του Νηπιαγωγείου>>

Παρακαλούμε:

• Να μην χρησιμοποιηθεί η παιδική χαρά του σχολείου.
  • Να τηρηθούν οι αποστάσεις και γενικά τα μέτρα ασφάλειας σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!