Επείγον – Προετοιμασία για την εγγραφή στο Λύκειο

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,
Σας ενημερώνουμε ότι προκειμένου να ολοκληρωθεί η προετοιμασία για την εγγραφή των μαθητών της Γ΄τάξης στο Λύκειο σας δίνονται δύο υποδείγματα υπεύθυνων δηλώσεων. Την μία θα την συμπληρώσει ο κηδεμόνας ο οποίος θα κάνει την εγγραφή (μετά την έκδοση των αποτελεσμάτων, τέλος Ιουνίου) με τους κωδικούς του στη ΓΓΠΣ (taxis). Την δεύτερη ο άλλος κηδεμόνας εφ΄όσον υπάρχει, ότι συμφωνεί να γίνει εγγραφή από τον άλλο κηδεμόνα.

Κατόπιν και οι δύο Υ.Δ. να επιστραφούν στη σχολική μονάδα έως τις 15-05-2023, είτε με γνήσιο της υπογραφής, είτε μέσω gov. gr.

Για τη δήλωση μέσω gov.gr θα γίνει χρήση του παρακάτω συνδέσμου και των Υπεύθυνων Δηλώσεων που είναι:

Υπεύθυνες Δηλώσεις: 20230426 ΥΔ_e-εγγραφές_Α(1)    20230426 ΥΔ_e-εγγραφές_Β(2)

Διαβάστε περισσότερες οδηγίες: 2. ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΙΣ(1)

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.