ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 31 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΜΕ SELF-TEST

Το σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά (δια ζώσης) από την Δευτέρα 31/1.

Σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας, σε κάθε σχολείο που επαναλειτουργεί μετά από αναστολή, οι μαθητές και το προσωπικό (εμβολιασμένοι, νοσήσαντες και ανεμβολίαστοι) θα διενεργούν self-test πριν από την προσέλευσή τους στο σχολείο. Το επόμενο self-test θα διενεργείται την επόμενη προκαθορισμένη ημέρα (για προσέλευση Τρίτη – Παρασκευή).

Συνεπώς, για την επιστροφή των μαθητών στο σχολείο είναι υποχρεωτική η προσκόμιση selftest το πρωί της Δευτέρας 31 Ιανουαρίου. Δε θα επιτραπεί η είσοδος μαθητών στο σχολείο, χωρίς να έχουν αρνητική δήλωση αυτοδιαγνωστικού ελέγχου.

Ευνόητο είναι πως αυτοδιαγνωστικός έλεγχος θα γίνει και την επόμενη ημέρα, την Τρίτη και στη συνέχεια την Παρασκευή, σύμφωνα με το πρωτόκολλο των εβδομαδιαίων ελέγχων.