Σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση – Πρόγραμμα Πέμπτης και Παρασκευής

Το πρόγραμμα για την Πέμπτη 19/11 και την Παρασκευή 20/11/2020 έχει σταλθεί ήδη στις ηλεκτρονικές σας διευθύνσεις.
Λόγω των τεχνικών δυσκολιών που αντιμετωπίζει το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο κατά την αποστολή μηνυμάτων προς εξωτερικούς εξυπηρετητές (gmail, yahoo, hotmail κ.τ.λ, το πρόγραμμα έχει αποσταλεί και στις ηλεκτρονικές διευθύνσεις των μαθητών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (το οποίο είναι της μορφής username@sch.gr, π.χ. 123456@sch.gr, και χρησιμοποιείτε το password που έχετε και για το eClass). Καλό θα είναι ανά τακτά χρονικά διαστήματα να ελέγχετε το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο των μαθητών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο για να βλέπετε τα μηνύματα που στέλνουν οι διαχειριστές του ή/και το σχολείο.
Για το τρόπο σύνδεσης στο ΠΣΔ  υπάρχει ένας σύντομος οδηγός τον οποίο μπορείτε να αποθηκεύσετε από τον παρακάτω σύνδεσμο.

shorturl.at/atuPS

Αν κάποιος δεν έχει λάβει το σχετικό μήνυμα, παρακαλούμε να επικοινωνήσει με το σχολείο αύριο το πρωί.

Τέλος, σας υπενθυμίζουμε ότι κατά την είσοδό σας στην πλατφόρμα Webex θα πρέπει να αναγράφετε το ΠΛΗΡΕΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ του μαθητή, γιατί διαφορετικά ο εκπαιδευτικός δεν θα επιτρέπει την είσοδο.