Ενημέρωση για την επικαιροποίηση εγγραφής στο Ολοήμερο Πρόγραμμα

Σας ενημερώνουμε πως σήμερα, Πέμπτη 10/11/2022, θα δοθεί στους/στις μαθητές/τριες το έντυπο της υπεύθυνης δήλωσης επικαιροποίησης εγγραφής στο ολοήμερο/διευρυμένο ολοήμερο πρόγραμμα.

Επισημαίνεται πως σύμφωνα με το  εδαφ. θ’, παρ. 16, κεφ. Α. άρθ. 11, ΠΔ 79/2017/Α΄109, όπως τροποποιήθηκε και ισχύει και σύμφωνα με την με αρ. πρωτ. Φ7/109171/Δ1/8-9-2022 απόφαση του υφυπουργού Παιδείας, οι γονείς/κηδεμόνες οφείλουν να επικαιροποιήσουν την εγγραφή των μαθητών/τριων στο ολοήμερο πρόγραμμα κατά το 2ο δεκαπενθήμερο του Νοεμβρίου με υπεύθυνη δήλωσή τους προς την διεύθυνση του σχολείου, διαφορετικά αυτοί θα διαγράφονται από το ολοήμερο πρόγραμμα.

Το έντυπο της δήλωσης μπορεί να ανακτηθεί από τον παρακάτω σύνδεσμο:

Παρακαλούμε το έντυπο της δήλωσης να επιστραφεί συμπληρωμένο το αργότερο ως την Δευτέρα 21/11/2022.