Ανακοίνωση σχετικά με το ατομικό δελτίο υγείας μαθητών/τριων (ΑΔΥΜ) που θα φοιτήσουν στην Δ’ τάξη το σχολικό έτος 2022 – 2023

Οι μαθητές/τριες που θα φοιτήσουν το προσεχές σχολικό έτος 2022 – 2023 στην Δ’ τάξη, πρέπει να προσκομίσουν νέο ατομικό δελτίο υγείας μαθητή (ΑΔΥΜ) για να μπορούν να συμμετέχουν στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής. Το ατομικό δελτίο υγείας που είχε προσκομιστεί με την εγγραφή των μαθητών/τριων στην Α’ τάξη έχει τριετή διάρκεια και πλέον δεν θα έχει ισχύ από τη νέα σχολική χρονιά.

Το έντυπο αυτό, παρακαλούμε τους γονείς/κηδεμόνες να το φέρουν στο σχολείο συμπληρωμένο από τον παιδίατρο, από 1 έως 10 Σεπτέμβρη 2022 και να το παραδώσουν στον διευθυντή ή στους υποδιευθυντές ή σε κάποιο υπεύθυνο εκπαιδευτικό τμήματος. Το ΑΔΥΜ αυτό θα ισχύει μέχρι να τελειώσουν οι μαθητές/τριες το δημοτικό.