Εγγραφή μαθητών στην Α΄ τάξη για το σχολικό έτος 2021 – 2022

Στο παρακάτω έγγραφο θα βρείτε όλες τις απαραίτητες πληροφορίες για την εγγραφή μαθητών στην Α΄ τάξη του σχολείου μας για το σχολικό έτος 2021 – 2022. Επίσης θα βρείτε συνημμένα την αίτηση εγγραφής προς το σχολείο καθώς και το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) τα οποία μπορείτε να εκτυπώσετε και να τα έχετε μαζί σας συμπληρωμένα από πριν.

Οι εγγραφές, για όσους έχουν συγκεντρώσει όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά, θα γίνουν αυστηρά από την Δευτέρα 1 Μαρτίου 2021 ως και την Παρασκευή 19 Μαρτίου 2021από τις 09:00 ως και τις 11:00, στο ισόγειο του κτηρίου.

Η εγγραφή στο προαιρετικό ολοήμερο πρόγραμμα και την πρωινή ζώνη για το σχολικό έτος 2021 – 2022 γίνεται χωρίς προϋποθέσεις.

Αν κάποιος γονέας/κηδεμόνας δεν μπορεί να προσέλθει τις ανωτέρω ώρες παρακαλούμε να επικοινωνήσει από πριν με το σχολείο στο 210 4952052 για να κλείσει ραντεβού.

Λόγω των ισχυόντων εκτάκτων μέτρων παρακαλούμε για τα παρακάτω:

Α) Να εισέρχεστε ένα άτομο κάθε φορά στον προβλεπόμενο χώρο στο ισόγειο του κτηρίου, φορώντας απαραιτήτως μάσκα.

Β) Να χρησιμοποιείτε το αντισηπτικό διάλυμα που θα υπάρχει στην είσοδο του κτηρίου.

Γ) Να έχετε μαζί σας στιλό χρώματος μπλε για να συμπληρώσετε τα απαιτούμενα έντυπα.

Πληροφοριακό Έντυπο

Αίτηση Εγγραφής στην Α’ τάξη