Εκδηλώσεις για την επέτειο της Εθνικής Εορτής της 28ης Οκτωβρίου

Σας ενημερώνουμε πως με την Φ7/ΦΜ/143840/Δ1/21-10-2020 εγκύκλιο του ΥΠΕΠΘ οι εκδηλώσεις για την επέτειο της Εθνικής Εορτής της 28ης Οκτωβρίου θα γίνουν την Τρίτη 27/10/20 μόνο με την παρουσία μαθητών, μέσα στις τάξεις, από τον υπεύθυνο εκπαιδευτικό του κάθε τμήματος.

Η προσέλευση των μαθητών θα γίνει κανονικά, όπως κάθε πρωί, από την είσοδο επί της Πλατείας Ελευθερίας στις 8:15, ενώ η αποχώρηση θα γίνει στις 9:40 για όλες τις τάξεις (από την έξοδο επί της οδού Αγ. Γεωργίου για τις τάξεις Α’ και Β’ και από την έξοδο επί της Πλατείας Ελευθερίας για τις τάξεις Γ’, Δ’, Ε’ και Στ’).  Παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες να φροντίσουν για την έγκαιρη παραλαβή των μαθητών ώστε να αποφευχθεί ο συνωστισμός.

Η πρωινή ζώνη και το ολοήμερο την ημέρα αυτή  δεν  θα λειτουργήσουν.

Την Τετάρτη 28/10/2020 το σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω της αργίας για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων