Επίδοση ελέγχων προόδου Α’ Τριμήνου και ενημερωτικές συναντήσεις

Σας ενημερώνουμε ότι:

• η ενημερωτική συνάντηση με τους γονείς των μαθητών της Β’ τάξης για το μήνα Δεκέμβριο θα γίνει την Τρίτη 10/12/2019, ώρα 13:30 (αφού έχουν σχολάσει οι μαθητές και έχει ξεκινήσει την λειτουργία του το ολοήμερο πρόγραμμα).
  • Την Τρίτη 10/12/2019 οι εκπαιδευτικοί Φυσικής Αγωγής έχουν κληθεί από τον Συντονιστή Εκπαιδευτικού Έργου να παρακολουθήσουν επιμορφωτική ημερίδα και ως εκ τούτου τα τμήματα Α1, Ε2, και Στ2 θα σχολάσουν μία ώρα νωρίτερα, δηλ. στις 12:25 (Α.Π. 987/2-12-19/6ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ ΑΤΤΙΚΗΣ).
  • Την  Τετάρτη 11/12/2019 το σχολείο, όπως και όλα τα σχολεία Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του δήμου Κορυδαλλούδεν θα λειτουργήσει  λόγω της συμμετοχής των εκπαιδευτικών στην Τακτική Γενική Συνέλευση του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Π.Ε. Κορυδαλλού – Αγ. Βαρβάρας.
  • Την Παρασκευή 13/12/2019 οι εκπαιδευτικοί της Β’ τάξης έχουν κληθεί από τον Συντονιστή Εκπαιδευτικού Έργου να παρακολουθήσουν επιμορφωτική ημερίδα και ως εκ τούτου τα τμήματα Β1 και Β2  δεν θα λειτουργήσουν και την ημέρα αυτή (Α.Π. 978/2-12-19/6ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ ΑΤΤΙΚΗΣ).
  • Η ενημερωτική συνάντηση με τους γονείς των μαθητών της Α’ τάξης για το μήνα Δεκέμβριο θα γίνει την Παρασκευή 13/12/2019, ώρα 13:30 (αφού έχουν σχολάσει οι μαθητές και έχει ξεκινήσει την λειτουργία του το ολοήμερο πρόγραμμα).
  • Οι έλεγχοι προόδου Α΄ τριμήνου των μαθητών του σχολείου μας θα δοθούν από τους δάσκαλους των τμημάτων την Πέμπτη 19 Δεκεμβρίου από τις 13:30 έως και τις 14:00, όταν δηλαδή θα έχουν αποχωρήσει όλοι οι μαθητές του πρωινού προγράμματος και αφού έχει ξεκινήσει το ολοήμερο πρόγραμμα την λειτουργία του. Κατά το ίδιο χρονικό διάστημα θα δίνονται και οι γονικές άδειες από το γραφείο της διεύθυνσης σε όσους χρειάζονται μία.