Παράσταση όπερας κουκλοθέατρου της Εθνικής Λυρικής σκηνής

Στο παρακάτω αρχείο μπορείτε να δείτε φωτογραφίες από την εξαιρετική παράσταση όπερας κουκλοθέατρου της Εθνικής Λυρικής σκηνής που έγινε  την Τρίτη 18 Δεκεμβρίου στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας. Η Εθνική Λυρική Σκηνή με την ευγενική χορηγία του Ιδρύματος Σταύρος Νιάρχος παρουσίασε δωρεάν την παράσταση όπερας κουκλοθέατρου El Retablo de Maese Pedro του Μανουέλ ντε Φάγια (1876-1946) στους μαθητές της Β’, Γ’ και Δ’ τάξης.

Ο διευθυντής και ο Σύλλογος διδασκόντων ευχαριστούμε την Εθνική Λυρική Σκηνή για την προσφορά αυτή και τους συντελεστές της παράστασης για την τόσο ζωντανή και γεμάτη μεράκι παρουσίασή τους. Τους συγχαίρουμε από καρδιάς γιατί έδωσαν την ευκαιρία στους μαθητές μας να μετέχουν σε μια μοναδική παράσταση που συνδύαζε την όπερα με το κουκλοθέατρο.