Τάξη Ε

Εδώ παρουσιάζονται οι δράσεις των τμημάτων της Ε Τάξης του σχολείου μας.

ε ταξη

18/12/2018

Ελληνικό Μουσείο Πληροφορικής

Η Ε’ τάξη του σχολείου μας επισκέφτηκε το Ελληνικό Μουσείο Πληροφορικής και ξεναγήθηκε στα εκθέματα του μουσείου και συζητήσαμε για την ιστορική εξέλιξη των υπολογιστών.

14/05/2018

Σχολικός ΠειραιΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ 2018

Ο «Σχολικός ΠειραιΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ 2018» έγινε από την  Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αθλητικών Δραστηριοτήτων (Ο.Ε.Σ.Α.Δ.) Πειραιά σε συνεργασία με την Περιφερειακή Ενότητα Πειραιά, τους Δήμους Πειραιά, Νίκαιας – Αγ. Ι. Ρέντη, Κερατσινίου -Δραπετσώνας, Κορυδαλλού, Περάματος και τη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού Γ.Γ.Α. (BE ACTIVE).

Στη δράση «Σχολικός ΠειραιΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ 2018» (Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση), συμμετείχαν οι μαθητές των Δ’,  Ε’ και Στ’ τάξεων του σχολείου μας, σε δεκατρείς (13) δραστηριότητες: [1. Πυγμαχία,  2. Αντιπτέριση (Μπάντμιντον), 3. Καλαθοσφαίριση (3Χ3), 4. Ποδόσφαιρο, 5. Δημιουργικά παιχνίδια, 6. Μπιτς βόλεϊ , 7. Kids’ Athletics, 8. Τοξοβολία, 9.  Δραστηριότητες «νερού», 10. Κυκλοφοριακή Αγωγή, 11. Σκάκι, 12. Παιχνίδια του χθες, 13. Ξυλορακέτες] στις αθλητικές εγκαταστάσεις της παραλίας «ΒΟΤΣΑΛΑΚΙΑ» του Δήμου Πειραιά.