Τάξη Δ

Εδώ παρουσιάζονται οι δράσεις των τμημάτων της Δ Τάξης του σχολείου μας.

δ ταξη

16/4/2019

Ταξιδεύοντας με τα ρήματα

Στο παρακάτω αρχείο μπορείτε να δείτε, αλλά και να αποθηκεύσετε, την ομαδική εργασία που έκαναν οι μαθητές του Δ1 τμήματος του σχολείου μας στο μάθημα της ευέλικτης ζώνης με υπεύθυνο εκπαιδευτικό τον κο. Σπύρο Καλογήρου και η οποία πραγματεύεται τον χωρισμό των ρημάτων σε οικογένειες – ομάδες ανάλογα με τις καταλήξεις τους.

15/3/2019

Επίσκεψη στην Ακρόπολη

Παρακάτω μπορείτε να δείτε φωτογραφίες από την επίσκεψη των μαθητών της Δ’ Τάξης στην Ακρόπολη.

26/09/2018

Το Δ1 τμήμα καλωσόρισε τον Σεπτέμβρη με όμορφο τρόπο!!!

04/01/2018

Βιωματικό Εργαστήριο: «Αποδέχομαι και Χαίρομαι»

Την τελευταία εβδομάδα πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων, οι μαθητές του Δ2 τμήματος με την καθοδήγηση της δασκάλας ειδικής αγωγής του σχολείου μας κ. Ειρήνης Νίτη συμμετείχαν σε βιωματικό εργαστήριο στο χώρο του σχολείου με θέμα «Αποδέχομαι και Χαίρομαι«.

Στόχοι του εργαστηρίου ήταν

1. Να ασκηθούν τα παιδιά στο να εστιάζουν στο θετικό και όχι στο αρνητικό

2. Να ασκηθούν στο να αναζητούν και να εστιάζουν στα θετικά στοιχεία των συμμαθητών τους, παρά τις όποιες διαφορές που μπορεί να υπάρχουν.