20221027 090040

Γιορτή για την 28η Οκτωβρίου

20221027 090002

Την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου, γονείς και εκπαιδευτικοί, παρακολουθήσαμε την πολύ ωραία γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940, που παρουσίασαν οι μαθήτριες και μαθητές της Γ’ τάξης . Την προετοιμασία είχαν αναλάβει οι δασκάλες της τάξης κ. Πουλοπούλου Βάνα και κ. Σταυροπούλου Αμαλία, η οποία και εκφώνησε τον πανηγυρικό λόγο της ημέρας. Στο ξεκίνημα της γιορτής ο Διευθυντής του σχολείου παρέδωσε τη σημαία στον μαθητή-σημαιοφόρο της Στ΄ τάξης και εν συνεχεία τα παιδιά μάς παρουσίασαν το χρονικό της ημέρας με επίκαιρα αποσπάσματα και αφηγήσεις. Στη γιορτή συμμετείχε η χορωδία από μαθητές και μαθήτριες του σχολείου με τραγούδια που είχαν ετοιμάσει μαζί με τον εκπαιδευτικό Μουσικής κ. Παππά Νείλο.

Όλοι χειροκροτήσαμε τα παιδιά και τους εκπαιδευτικούς μας, για την εξαιρετική γιορτή που μας παρουσίασαν.