ΕΓΓΡΑΦΕΣ Α΄ΤΑΞΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2020-21

ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α΄ΤΑΞΗ

Σας πληροφορούμε ότι οι εγγραφές για την  Α΄ Τάξη και το Ολοήμερο πρόγραμμα θα γίνουν από την 15η μέχρι και την 29η Μαΐου 2020 και ώρες 09.00΄- 12.00΄, με αίτηση των γονέων.

Στην Α΄ τάξη εγγράφονται όσοι(-ες) γεννήθηκαν το έτος 2014 με τα εξής δικαιολογητικά:

1. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια,
  2. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.),
  3. Αποδεικτικό στοιχείο (ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΔΕΥΑΙ, εκκαθαριστικό ΔΟΥ ή μισθωτήριο συμβόλαιο) από το οποίο θα διαπιστώνεται ότι η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή ανήκει στα όρια της σχολικής μας περιφέρειας,
  4. Βεβαίωση φοίτηση νηπιαγωγείου

Το πιστοποιητικό γέννησης θα αναζητηθεί από το σχολείο.

*      ΕΓΓΡΑΦΕΣ  ΣΤΟ  ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Οι μαθητές/τριες του  Σχολείου μας που επιθυμούν να παρακολουθήσουν το Ολοήμερο Πρόγραμμα θα πρέπει να εγγραφούν κατόπιν σχετικής αίτησης-δήλωσης των γονέων/κηδεμόνων τους.

Πατήστε εδώ για τις αιτήσεις εγγραφών:

1.  ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ Α΄ΤΑΞΗΣ
  2. ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ