ΑΓΙΑΣΜΟΣ 14 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2020

16ο Δημοτικό σχολείο Ιλίου

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Τη Δευτέρα 14/9/2020 οι μαθητές θα προσέλθουν  στο σχολείο στις 11:05  π.μ.  με μάσκες από την κεντρική είσοδο (μεγάλο προαύλιο).

Ο Αγιασμός θα αρχίσει 11:20 π.μ.

Μόνο οι μαθητές της Α΄τάξης  μαζί με εκπροσώπους εκπαιδευτικών θα παραμείνουν στο προαύλιο  να παρακολουθήσουν τον Αγιασμό. Οι υπόλοιποι μαθητές/τριες θα πάνε στις τάξεις τους με τους δασκάλους τους.

Αφού γίνει ο Αγιασμός ο ιερέας θα ανέβει να αγιάσει τους μαθητές στις αίθουσές τους και μετά θα αποχωρήσουν.

Την Τρίτη οι μαθητές θα σχολάσουν ως εξής:

A΄τάξη        11:30     π.μ.

B,Γ,Δ,Ε,ΣΤ   12:25     π.μ.

Την Τρίτη θα μοιράσουμε βιβλία και παγουρίνο.

Όλοι μαθητές θα εισέρχονται το πρωί και θα σχολάνε με την σειρά που ξέρουμε από την κεντρική είσοδο(μπλε πόρτα-προαύλιο).

Μὀνο η Α΄τάξη θα σχολάει από τον πεζόδρομο. Το ολοήμερο και η πρωινή ζώνη θα λειτουργήσουν σε λίγες μέρες.

Σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά. Θα είναι λίγο δύσκολη,αλλά θα κάνουμε ό,τι μπορούμε όλοι μαζί για να ξεπεράσουμε τα όποια προβλήματα.

Καλή σχολική χρονιά σε όλους.   ΠΡΟΣΟΧΗ!!!    Ακολουθούμε τους κανόνες του ΕΟΔΥ. Βοηθήστε το έργο μας.      Φοράμε ΜΑΣΚΑ.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ