Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η ΑΓΙΑΣΜΟΥ

Πρόγραμμα Δευτέρας, 14-9-2020

Προσέλευση όλων των μαθητών/τριών από 08:00 ως 08:15 και ως εξής:

– Α΄ Τάξη από την οδό Μαραθωνοδρόμου.

– Β΄- Γ΄- Δ΄ (δυτική θύρα)- Ε΄- ΣΤ΄ (ανατολική θύρα) τάξεις από την οδό Μ. Αλεξάνδρου.

– Τα παιδιά προσέρχονται με τις τσάντες τους και κατευθύνονται στις αίθουσές τους, όπου τους περιμένουν οι εκπαιδευτικοί τους.

– Οι μαθητές/τριες του Σχολείου μέχρι την ώρα του αγιασμού θα έχουν ενημέρωση, γνωριμία με τους Διδάσκοντες/ουσες και θα παραλάβουν τα βιβλία τους.

– Ο αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στις 11:00 περίπου με εκπροσώπους των Διδασκόντων και των μαθητών/τριών.

– Στη συνέχεια ο ιερέας θα επισκεφθεί τις αίθουσες του Σχολείου, όπου θα παρευρίσκονται οι λοιποί μαθητές/τριες με τους εκπαιδευτικούς τους.

– Τα παιδιά και θα αποχωρήσουν στις 12:00 περίπου με τη συνοδεία των Γονέων & Κηδεμόνων τους.

– Όλοι οι μαθητές/τριες εισέρχονται στο Σχολείο φορώντας μάσκες και τηρώντας τις αποστάσεις.

– Δεν επιτρέπεται η είσοδος σε Γονείς/Κηδεμόνες, συνοδούς, επισκέπτες κ.ά.

Για τη λειτουργία του Ολοήμερου από 15-9-2020 θα σας ενημερώσουμε με νέα ανακοίνωση.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ