Ρυθμίσεις βαθμολογίας τριμήνων στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2019-2020 Φ.7/ΦΜ/67997/ΓΔ4/04/06/2020

Οι έλεγχοι προόδου 2ου τριμήνου (Γ΄-Δ΄-Ε΄-ΣΤ΄) θα επιδοθούν στους Γονείς/Κηδεμόνες ( 10/6/20 β΄υποτμήματα- 11/6/20 α΄υποτμήματα) σε κλειστό και σφραγισμένο φάκελο στην τσάντα του κάθε μαθητή/τριας, χωρίς να απαιτείται η φυσική παρουσία τους στο Σχολείο. Αν κάποιος Γονέας/Κηδεμόνας δεν επιθυμεί να λάβει το έλεγχο σε έντυπη αλλά ηλεκτρονική μορφή, αποστέλλει ως 9/6/20 μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δήλωση υπογεγραμμένη (υπάρχει στο τέλος της ανακοίνωσης) και σε μορφή pdf ή jpg.
Με τον ίδιο τρόπο θα πραγματοποιηθεί και η επίδοση της βαθμολογίας του 3ου τριμήνου, καθώς και των τίτλων προόδου ή των τίτλων σπουδών (25-6-20 & 26-6-20).

Για τους μαθητές/τριες που ανήκουν σε ομάδα αυξημένου κινδύνου για νόσηση από COVID-19 ή ήδη νοσούν ή στο οικογενειακό τους περιβάλλον υπάρχει άτομο που ανήκει σε ομάδα αυξημένου κινδύνου για νόσηση από COVID-19 ή ήδη νοσεί και απουσιάζουν δικαιολογημένα από το Σχολείο, η βαθμολογία του 2ου και 3ου τριμήνου καθώς και οι τίτλοι προόδου ή οι τίτλοι σπουδών θα επιδοθούν στους Γονείς/Κηδεμόνες είτε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, με δήλωση υπογεγραμμένη ως 20/6/20 και σε μορφή pdf ή jpg, είτε εντύπως στις 26-6-20, λαμβάνοντας όλα τα απαραίτητα μέτρα για την αποφυγή του συγχρωτισμού στο χώρο του Σχολείου.

Υπεύθυνη-Δήλωση-Γονέα-παραλαβής-ελέγχων-τίτλων-προόδου-σπουδών-1 (1)