ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΦΕΤΙΝΟΥ ΕΟΡΤΑΣΜΟΥ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ

1) ΕΚΔΗΛΩΣΗ : Παρασκευή, 22-3-2019, 08:30. Οι μαθητές/τριες της ΣΤ΄ Τάξης διοργανώνουν εκδήλωση για το Μέγα και Ανεπανάληπτο ΄21 και προσκαλούν όλα τα μέλη της Σχολικής Κοινότητας.
Επιμέλεια – διοργάνωση : Μ. Αρκουδέα – Ν. Σιαφλέκης – Μ. Ασπρούκου.
Τα παιδιά θα προσέλθουν στις 08:30 (χωρίς τσάντες) και θα αποχωρήσουν στις 09:45 περίπου συνοδεία των Γονέων/Κηδεμόνων τους ή όπως αναγράφει η δήλωση αποχώρησής τους. Οι υπόλοιπες ώρες του Πρωινού Προγράμματος και του Ολοήμερου δε θα λειτουργήσουν.
2) ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ για τους πεσόντες, Μαρουσιώτες αγωνιστές της επαναστατικής περιόδου 1821-28 στο μνημείο του προαύλιου χώρου του Ι.Ν. Αγίων Αναργύρων, Παρασκευή, 22-3-2019, 10:15. Παρίστανται ο σημαιοφόρος και όλοι οι παραστάτες.
3) ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ: Πλατεία Ηρώων : Παρασκευή, 22-3-2019, 10:45. Παρίστανται ο σημαιοφόρος και όλοι οι παραστάτες.
Υπεύθυνη εκπαιδευτικός : Α. Δήμου
4) ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ : Ι.Μ.Ν. ΚΟΙΜΗΣΕΩΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ, Δευτέρα, 25-3-2019, 10:00. Παρίστανται ο σημαιοφόρος και δύο παραστάτες.
Υπεύθυνη εκπαιδευτικός : Ε. Καραποστόλη
5) ΠΑΡΕΛΑΣΗ : Οι μαθητές/τριες που θα λάβουν μέρος στην παρέλαση πρέπει να βρίσκονται τη Δευτέρα, 25-3-2019 και ώρα 10:45, στο καθορισμένο από το Δ. Αμαρουσίου σημείο εκκίνησης (διασταύρωση Β. Σοφίας & Κ. Θεοτόκου).
6) ΠΑΡΑΛΑΒΗ -ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ: Προαύλιο Γυμναστηρίου «Σ. Λούης». Τα παιδιά εισέρχονται στην οδό Σουρή (κάθετη της Β. Σοφίας) και καταλήγουν στην οδό Πλαστήρα (πίσω πλευρά Γυμναστηρίου «Σ. Λούης»), όπου τους περιμένουν για να τους παραλάβουν οι Γονείς/Κηδεμόνες. Στη συνέχεια αποχωρούν από την έξοδο της οδού Β. Όλγας (γραμμές ΗΣΑΠ).
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί παρέλασης : Σ. Γκίζας – Θ. Ξανθόπουλος