ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ

Η εκδήλωση του Σχολείου για την επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου δε θα πραγματοποιηθεί με τον καθιερωμένο τρόπο (διοργάνωση Δ΄ Τάξης για τους μαθητές/τριες και Γονείς/Κηδεμόνες του Σχολείου), επειδή η σκηνή εξακολουθεί να είναι κατειλημμένη από εξοπλισμό των αιθουσών του πρόσθετου κτηρίου, το οποίο δεν έχει παραδοθεί προς χρήση.
Αντί της εκδήλωσης κάθε τμήμα με τους εκπαιδευτικούς θα τιμήσει την επέτειο στην τάξη του.
Την ημέρα αυτή, 17-11-2015, θα λειτουργήσει η ΠΖ, τα παιδιά θα προσέλθουν στις 08:10 (χωρίς τσάντες) και θα αποχωρήσουν στις 10:00 συνοδεία των Γονέων/Κηδεμόνων τους ή όπως αναγράφει η δήλωση αποχώρησής τους. Οι υπόλοιπες ώρες του Πρωινού Προγράμματος και το Ολοήμερο δε θα λειτουργήσουν.