ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

Η κα Σ. Καμαγιάννη και ο κ. Λ. Ασλανίδης παρουσίασαν στα παιδιά της Ε΄ Τάξης το πρόγραμμα «Εκπαιδευτική συναυλία-Διαβάζοντας το πεντάγραμμο του 20ου αιώνα». Το πρόγραμμα περιλάμβανε την ιστορία της μουσικής του 20ου αιώνα και συνθέσεις με αυτοσχέδια μουσικά όργανα με τη συμμετοχή των μαθητών-μαθητριών. Το πρόγραμμα θα συνεχισθεί και θα ολοκληρωθεί στις 30-10-2014 στη Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών.
Τους ευχαριστούμε πολύ.
OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA