ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ “ΑΡΚΤΟΥΡΟΣ”

Οι εκπρόσωποι της οργάνωσης “Αρκτούρος” ύστερα από πρόσκληση του Σχολείου μας παρουσίασαν σήμερα στα παιδιά όλων των τάξεων ένα πολύ ενδιαφέρον πρόγραμμα σε παιγνιώδη και βιωματική μορφή.
Η οργάνωση είναι μη κυβερνητική, μη κερδοσκοπική, περιβαλλοντική και έχει στόχο την προστασία της άγριας ζωής και του φυσικού περιβάλλοντος, με δράσεις έρευνας πεδίου, επιστημονικής μελέτης, ευαισθητοποίησης κοινού, περιβαλλοντικής εκπαίδευσης και εθελοντισμού για την προστασία της άγριας ζωής, την ενίσχυση της βιοποικιλότητας και της αειφορίας στην Ελλάδα και το εξωτερικό.
Ευχαριστούμε θερμά τη Νεκταρία και το Δημήτρη που χωρίς στάση από τις 08:30 ως τις 13:30 ενημέρωσαν, ευαισθητοποίησαν και συζήτησαν με τους μαθητές.
Περισσότερες πληροφορίες για τον “Αρκτούρο” εδώ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.