ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΠΡΟΟΔΟ.

Γιορτάσαμε σήμερα διδάσκοντες, μαθητές και φίλοι από τα παλιά. Μετά τον εκκλησιασμό μοιράσαμε τον άρτο στο Σχολείο με την παρουσία του πρώην Διευθυντή του Σχολείου και πολύ καλού φίλου, κ. Α. Λαμπρόπουλου, και τη σύζυγο του αείμνηστου Διευθυντή του Σχολείου, κ. Χήνου. Στην εκκλησία συναντήσαμε και αποφοίτους του Σχολείου. Γενιές διδασκόντων και μαθητών σε μια όμορφη ημέρα, γιατί δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι το Σχολείο μας έχει παρελθόν, παρόν και σίγουρα μέλλον.
Καλή πρόοδο στα παιδιά με υγεία.
Αύριο, Πέμπτη, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων θα προσφέρει άρτο για την εορτή των Τριών Ιεραρχών σε όλους τους μαθητές.
Υ.Γ. Ήταν μια ιδιαίτερα συγκινητική ημέρα για μένα, καθώς συνάντησα πάλι παλαιούς μαθητές μου από το 9ο Δ.Σ. Αμαρουσίου που φοιτούν στην ΣΤ΄ Τάξη και στο 3ο Γυμνάσιο Αμαρουσίου.

Δημοσιεύθηκε στην Χωρίς κατηγορία και χαρακτηρίσθηκε . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.