ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ Δ. ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Αγαπητοί Διευθυντές και Διευθύντριες Δημοσίων και Ιδιωτικών Σχολείων Αμαρουσίου,
Ο Δήμος Αμαρουσίου έχει προγραμματίσει για το επόμενο διάστημα τις παρακάτω ενέργειες, για τις οποίες παρακαλούμε να ενημερώσετε τους μαθητές και τους Συλλόγους Γονέων των σχολείων
Για δηλώσεις συμμετοχής επικοινωνήστε στα εξής τηλέφωνα 213 2038247, 295 και 296.
(Α) Ανακύκλωση στο σπίτι
Ενημερωτική εκδήλωση την Τετάρτη 28 Νοεμβρίου 2012 και ώρα 18:00, με θέμα «Ανακύκλωση στο Σπίτι – Ανάπτυξη και Παρουσίαση ενός Οικολογικού Καινοτόμου Συστήματος για την Οικιακή ανακύκλωση Αποβλήτων».
Δημαρχιακό Μέγαρο Αμαρουσίου, Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου
(Β) Αναδασώσεις
Σε συνεργασία με το Σ.Π.Α.Π. και το ΣΚΑΪ προσκαλούμε τους μικρούς και μεγάλους φίλους του περιβάλλοντος στις αναδασώσεις στο Πεντελικό Όρος, οι οποίες θα πραγματοποιηθούν :
• την Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012 και ώρα 10:00, στη Βρύση Καραντά (μετά το Καραούλι Πεντέλης στη διαδρομή Πεντέλης – Ν. Μάκρης και
• την Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2012 και ώρα 10:00, δίπλα στο Νοσοκομείο Παίδων Πεντέλης.
Οι εθελοντές του Δήμου μας θα μεταφερθούν με λεωφορεία της Δημοτικής Συγκοινωνίας που θα αναχωρήσουν από το Δημαρχείο Αμαρουσίου στις 09:30.
Για πληροφορίες για το Σ.Π.Α.Π., επικοινωνείτε καθημερινά στα τηλέφωνα 2132038390, 349, 315, 307 και το Σαββατοκύριακο στο τηλέφωνο 2132038000.
(Γ) 3ο Πανελλήνιο Συνέδριο για τον Έλεγχο του Καπνίσματος
Η Ελληνική Αντικαρκινική Εταιρεία σας προσκαλεί στην τελετή έναρξης του 3ου Πανελλήνιου Συνεδρίου για τον Έλεγχο του Καπνίσματος, που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 6 Δεκεμβρίου 2012 και ώρα 09:30 στο κτίριο του Υπουργείου Παιδείας.
Η συγκεκριμένη ενέργεια αφορά μαθητές και εκπαιδευτικούς της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και παρακαλούμε όπως δηλώσετε συμμετοχή έως τις 04/12/2012 στα τηλέφωνα 213 2038245 και 246.
(Δ) Ενεργειακές Γειτονιές 2
Συνάντηση – ενημέρωση των συμμετεχόντων μαθητών δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και των οικογενειών τους στο πρόγραμμα «Ενεργειακές Γειτονιές 2», την Δευτέρα 10 Δεκεμβρίου 2012 και ώρα 12:30 στο Δημαρχείο Αμαρουσίου (Βασ. Σοφίας 9 – Μαρούσι).
(Ε) Συναυλία Ζωής & Ελπίδας για τα Παιδιά
Ο Ιατρικός Σύλλογος Αθηνών και η Μ.Κ.Ο. «Αποστολή» της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών με την υποστήριξη του Δήμου Αμαρουσίου, διοργανώνει συναυλία ελλήνων καλλιτεχνών, την Τρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012 και ώρα 20:00, στο Κλειστό Γήπεδο Μπάσκετ του Ο.Α.Κ.Α.
Γενική είσοδος για το κοινό: 5,00 €. Τα έσοδα από τη συναυλία θα διατεθούν για τα ανασφάλιστα και παιδιά με ιδιαίτερες ικανότητες που στηρίζει πανελλαδικά το Ιατρείο Κοινωνικής Αποστολής.
Προπώληση εισιτηρίων στα σημεία:
• Εμπορικό Κέντρο Avenue (Λεωφ. Κηφισίας 41, Μαρούσι)
• Κατάστημα Public στο the Mall Athens
• Αλυσίδα Πολιτισμού ΙΑΝΟΣ (Σταδίου 24, Αθήνα)
• Ιατρικός Σύλλογος Αθηνών (Σεβαστουπόλεως 113, Αμπελόκηποι)
• Μ.Κ.Ο Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών «ΑΠΟΣΤΟΛΗ» (Ήρας 8 και Δέσπως Σέχου, Νέος Κόσμος)
• Ένωση Ιατρών Νοσοκομείου Αθηνών – Πειραιώς (Ε.Ι.Ν.Α.Π.) (Θεμιστοκλέους 34 & Ακαδημίας, Αθήνα)
• Δήμος Αμαρουσίου (Βασ. Σοφίας 9, Μαρούσι)
Πληροφορίες στον τηλεφωνικό αριθμό: 15321

Από τη Διεύθυνση Εποπτείας