ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΕΛΠΙΔΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ

Α’/ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
ΔΗΜΟΥ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΡΟΝ,
ΣΤΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΕΛΠΙΔΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟ ΙΑΤΕΙΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
ΤΡΙΤΗ 11 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2012, ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ Ο.Α.Κ.Α. , 8 ΤΟ ΒΡΑΔΥ
Αγαπητοί Δ/ντές και Δ/ντριες, Δημοσίων Σχολικών Μονάδων Α΄/Βάθμιας Εκπαίδευσης,
Ο Δήμος Αμαρουσίου υποστηρίζει την Συναυλία Ζωής και Ελπίδας για τα Παιδιά , που διοργανώνουν ο Ιατρικός Σύλλογος Αθηνών και ο Φιλανθρωπικός Οργανισμός της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών «ΑΠΟΣΤΟΛΗ» , την Τρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012 στις 8 μ.μ. στο Κλειστό Γήπεδο Μπάσκετ του Ο.Α.Κ.Α.
Σας καλούμε να δώσετε το παρόν και να ενώσετε τις φωνές σας με τις φωνές 21 σημαντικών καλλιτεχνών, με σημαντική διαδρομή στο ελληνικό μουσικό πεντάγραμμα αλλά και νέων ταλαντούχων.
Η παρουσία σας θα δώσει δύναμη και ελπίδα σε αυτούς που μας χρειάζονται περισσότερο, στα παιδιά μας, αφού τα έσοδα από τη συναυλία θα διατεθούν για τα ανασφάλιστα παιδιά και τα παιδιά με ιδιαίτερες ικανότητες που στηρίζει πανελλαδικά το Ιατρείο Κοινωνικής Αποστολής.
Σας παρακαλούμε να μοιράσετε την πρόσκληση αυτή στον κάθε μαθητή ξεχωριστά, προκειμένου να ενημερωθούν αυτοί και οι γονείς τους για την τόσο σημαντική δράση.
Το εισιτήριο κοστίζει μόλις 5 ευρώ, αλλά η παρουσία σας στη μουσική αυτή βραδιά αξίζει πολύ περισσότερο, γιατί αναδεικνύει την έμπρακτη στήριξη σας στην προσπάθεια που έχει ξεκινήσει, μέσα από τη λειτουργία του Ιατρείου Κοινωνικής Αποστολής, να μην υπάρχει ούτε ένα παιδί χωρίς φάρμακο, ούτε ένα παιδί χωρίς εμβόλιο σε αυτή τη χώρα.
• Ποιοι καλλιτέχνες συμμετέχουν στο πρόγραμμα
Με αλφαβητική σειρά στη Συναυλία Ζωής και Ελπίδας για τα παιδιά συμμετέχουν οι καλλιτέχνες:
Γεράσιμος Ανδρέατος , Μελίνα Ασλανίδου, Χάρης Βαρθακούρης, Γλυκερία, Μιχάλης Δημητριάδης, Στέλιος Διονυσίου, Γιάννης Ζουγανέλης, Αρετή Κετιμέ, Δημήτρης Κόκοτας, Κώστας Μακεδόνας, Ευαγγελία Μουμούρη, Γρηγόρης Μπιθικώτσης,Σάκης Μπουλάς, Αλέξανδρος Μπουρδούμης, Πίτσα Παπαδοπούλου, Ζωή Παπαδοπούλου, Σοφία Παπάζογλου, Θάλεια Προκοπίου, Μαρία Σουλτάτου, Μπάμπης Τσέρτος, Μιχάλης Χατζηγιάννης.
Παρουσιαστής της βραδιάς θα είναι ο Γρηγόρης Βαλτινός.
Συμμετέχουν επίσης η χορωδία του Σπύρου Λάμπρου και το Νεανικό Χορωδιακό Σύνολο «ΕΜΠΝΕΥΣΙΣ», η Λαϊκή Ορχήστρα Ελληνικής Μουσικής «ΕΜΜΕΤΡΟΝ».
Τη μουσική επιμέλεια έχει ο Μανώλης Γεροστάθης.
• Προπώληση εισιτηρίων
Εισιτήρια μπορείτε να προμηθευθείτε από τα παρακάτω σημεία:
Δημαρχείο Αμαρουσίου, ισόγειο (Βασ. Σοφίας 9, Μαρούσι)
Εμπορικό Κέντρο Avenue (Λεωφ. Κηφισίας 41, Μαρούσι)
Κατάστημα Public στο the Mall Athens
Αλυσίδα Πολιτισμού ΙΑΝΟΣ (Σταδίου 24, Αθήνα)
Ιατρικός Σύλλογος Αθηνών (Σεβαστουπόλεως 113, Αμπελόκηποι)
Μ.Κ.Ο Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών «ΑΠΟΣΤΟΛΗ» (Ήρας 8 και Δέσπως Σέχου, Νέος Κόσμος)
Ένωση Ιατρών Νοσοκομείου Αθηνών – Πειραιώς (Ε.Ι.Ν.Α.Π.) (Θεμιστοκλέους 34 & Ακαδημίας, Αθήνα)

Πληροφορίες στον τηλεφωνικό αριθμό: 15321

Ο Πρόεδρος

Νικόλαος Παπαδάκος

Δημοσιεύθηκε στην Χωρίς κατηγορία και χαρακτηρίσθηκε . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.