ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ ΛΑΜΠΤΗΡΩΝ

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στο Σχολείο μας το εγκεκριμένο από το Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α. πρόγραμμα ενημέρωσης για την ανακύκλωση λαμπτήρων. Εκπρόσωπος της εταιρείας “Φωτοκύκλωσις” ανέλυσε τη διαδικασία ανακύκλωσης παλαιών και ειδικά νέων λαμπτήρων φωτισμού στους μαθητές και τις μαθήτριες της Ε΄ και ΣΤ΄ Τάξης και παρέδωσε στο Σχολείο τον ειδικό κάδο απόθεσης των υλικών αυτών ώστε να ξεκινήσει το πρόγραμμα στη Σχολική μας κοινότητα. Από αύριο λοιπόν μπορεί να αποτίθενται στον κάδο καμένοι λαμπτήρες και με αυτόν τον τρόπο να προστατεύεται το περιβάλλον από την ανεξέλεγκτη διασπορά τους. Ελπίζουμε ότι το πρόγραμμα αυτό θα έχει την ίδια επιτυχία με το προηγούμενο της ανακύκλωσης μπαταριών που το αγκάλιασαν γονείς και παιδιά.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.