6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Μια πολύ ευχάριστη επίσκεψη δεχθήκαμε σήμερα. Η Διευθύντρια του 6ου Γυμνασίου Αμαρουσίου μαζί με ομάδα μαθητριών ήρθαν στο Σχολείο και συνομίλησαν με τα παιδιά της ΣΤ΄ Τάξης. Ενημέρωσαν τους μαθητές για το Γυμνάσιο και απάντησαν σε δεκάδες ερωτήματα που έθεσαν τα παιδιά της Έκτης. Τα θέματα που κυριάρχησαν στη συζήτηση ήταν: το μάθημα των Αρχαίων, οι βαθμοί, οι εξετάσεις, η δυσκολία των μαθημάτων, η αυστηρότητα και οι ποινές και η ενδυμασία των μαθητών. Στο τέλος της συνάντησης οι μαθήτριες του Γυμνασίου μοίρασαν την πολύ ενδιαφέρουσα εφημερίδα που εκδίδουν και μπορείτε να τη δείτε σε ηλεκτρονική μορφή ΕΔΩ. Εμείς με τη σειρά μας υποσχεθήκαμε να ανταποδώσουμε την επίσκεψη και να γνωρίσουμε από κοντά το νέο Σχολείο αρκετών μαθητών μας από το Σεπτέμβριο.

Δημοσιεύθηκε στην Χωρίς κατηγορία και χαρακτηρίσθηκε . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.